1. Niedostępność CEPiK

  W związku z koniecznością przeprowadzenia prac na środowisku produkcyjnym systemu CEPiK2.0 w dniu 11-06-2018 w godzinach 19:00 – 24:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do usług: API Udostępnianie i Aplikacji Udostępnianie w zakresie zapytań masowych. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

 2. Niedostępność CEPiK

  W związku z prowadzonymi pracami technicznymi informujemy, że planowane są niedostępności w systemie CEPiK:
  1.15 czerwca 2018 (piątek) w godz. 22:00-00:00 - CEPiK2
  2.15 czerwca 2018 (piątek) w godz. 22:00-02:00 - CEPiK1
  3.16 czerwca 2018 (sobota) w godz. 20:00-22:00 - CEPiK2
  4.16 czerwca 2018 (sobota) w godz. 20:00-00:00 – CEPiK1

  Czytaj więcej
 3. XIV Konferencja szkoleniowa dla Stacji Kontroli Pojazdów

  W dniach 24 – 25 maja 2018 r. odbywa się w Ustce XIV Konferencja szkoleniowa dla Stacji Kontroli Pojazdów organizowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów. Uczestniczący w niej na zaproszenie PISKP przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki, w dniu 24 maja przedstawili prezentację w zakresie CEPIK 2.0.

  Więcej
 4. Informacja dla Komorników Sądowych

  • Od 26 marca 2018 r. dla kancelarii, które posiadają już dostęp elektroniczny do CEP ten tryb jest obligatoryjny – wnioski papierowe nie będą rozpatrywane. • Od 12 maja 2018 r. dla wszystkich kancelarii udostępnianie danych z CEP będzie realizowane wyłącznie w trybie elektronicznym. • Konieczne jest wycofanie wniosków papierowych, dla których można pozyskać dane drogą elektroniczną.

  Więcej
 5. "Mój Pojazd" - CEPiK 2.0 umożliwił nową e-usługę

  Masz samochód lub motocykl? Potrzebujesz danych z dowodu rejestracyjnego? Interesuje cię stan licznika z ostatniego badania technicznego? Skorzystaj z usługi "Mój Pojazd". Sprawdź przez internet w Centralnej Ewidencji Pojazdów dane o pojazdach, których jesteś właścicielem lub posiadaczem.

  Więcej
 6. E-usługa „Historia Pojazdu” poszerzona o auta sprowadzane

  Nabywcy i posiadacze aut importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich, USA i Kanady mogą sprawdzić ich przeszłość na portalu historiapojazdu.gov.pl. Aktualnie widoczne są także pojazdy, które jeszcze nie zostały zarejestrowane w Polsce, a np. są oferowane do sprzedaży.

  Więcej
 7. E-usługi systemu CEPiK 2.0

  CEPiK już teraz umożliwia dostęp online do trzech usług: Historia pojazdu, Bezpieczny autobus i Sprawdź swoje punkty karne. Wraz z dalszą modernizacją systemu w 2018 r. katalog e-usług będzie znacznie rozszerzony

  Więcej
 8. Nowy wzór wniosku o udostępnianie danych z CEP

  Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 31 października 2017 r. w sprawie wzoru wniosku o udostępnienie albo przekazanie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, z dniem 13 listopada 2017 r. obowiązuje nowy wzór. Uprzejmie prosimy podmioty i osoby zainteresowane danymi z CEP o stosowanie wyłącznie nowego formularza

  Więcej
 9. Komunikat dla SKP w sprawie badań technicznych pojazdów z hakiem/instalacją gazową.

  W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie pytaniami środowiska SKP w zakresie wykonywania badań technicznych pojazdów wyposażonych w hak bądź instalację gazową, poniżej przedstawiamy krótkie kompendium wiedzy w przedmiotowym zakresie.

  Więcej

Jak uzyskać dostęp do danych z CEP i CEK?

Chcesz uzyskać dane o pojazdach lub kierowcach? A może jesteś zobowiązany do przekazywania danych do ewidencji? Wybierz z poniższej listy grupę, do której należysz: podmioty lub obywatele i przedsiębiorcy, a następnie dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dla podmiotów uprawnionych

Jeśli jesteś uprawniony do bezpłatnego pobierania danych z SI CEPiK lub zobowiązany do przekazywania danych do SI CEPiK zgodnie z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym, dowiedz się jak to zrobić:

Podmioty pobierające dane Podmioty pobierające dane

Podmioty, które mają bezpłatny dostęp do danych z centralnej ewidencji pojazdów oraz centralnej ewidencji kierowców są wymienione w art. 80c ust. 1 oraz 100c ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Dowiedz się, jak uzyskać dostęp dla podmiotów pobierających dane »

Podmioty przekazujące dane Podmioty przekazujące dane

Podmioty zobowiązane do przekazywania danych do centralnej ewidencji pojazdów oraz centralnej ewidencji kierowców są wymienione w art. 80b ust. 2 oraz 100b ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Dowiedz się, jak uzyskać dostęp dla podmiotów przekazujących dane »

Dla obywateli i przedsiębiorców

Z danych zgromadzonych w CEP i CEK mogą korzystać również obywatele oraz inne podmioty (przedsiębiorcy, instytucje). Poznaj oferowane przez nas usługi:

Historia Pojazdu Historia Pojazdu

to bezpłatna usługa, dzięki której poznasz historię pojazdu przed zakupem. Pozwala na dostęp do danych z centralnej ewidencji pojazdów, dzięki którym upewnisz się, czy informacje przedstawione przez sprzedawcę są zgodne z informacjami w państwowej ewidencji.
Skorzystaj z usługi Historia Pojazdu »

Bezpieczny autobus Bezpieczny autobus

to bezpłatna usługa, która pozwala na wstępne sprawdzenie autobusu, którym właśnie wybieramy się na wycieczkę lub którym codziennie jeździmy do pracy i szkoły.
Skorzystaj z usługi Bezpieczny autobus »

Punkty karne online Punkty karne online

E-usługa "Sprawdź swoje punkty karne" to możliwość kontroli posiadanych punktów karnych bez wychodzenia z domu i za darmo. Koniecznie jest jedynie posiadanie profilu zaufanego (eGO).
Skorzystaj z usługi Punkty karne online »

Mój Pojazd Mój Pojazd

Masz samochód lub motocykl? Potrzebujesz danych z dowodu rejestracyjnego? Interesuje cię stan licznika z ostatniego badania technicznego? Sprawdź dane o pojazdach, których jesteś właścicielem lub posiadaczem.
Skorzystaj z usługi »

Wniosek o udostępnienie danych Wniosek o udostępnienie danych

Jeśli chcesz uzyskać dane na temat konkretnego pojazdu, właściciela pojazdu czy kierowcy złóż wniosek o udostępnienie danych.
Dowiedz się więcej o wniosku o udostępnianie danych »

Wniosek o dane statystyczne Wniosek o dane statystyczne

Jeśli chcesz uzyskać dane statystyczne na temat pojazdów zarejestrowanych w Polsce złóż wniosek. Dane mogą być wykorzystane zarówno do celów niekomercyjnych, jak i komercyjnych.
Dowiedz się więcej o wniosku o dane statystyczne »