Komunikat dla SKP w sprawie badań technicznych pojazdów z hakiem/instalacją gazową.

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie pytaniami środowiska SKP w zakresie wykonywania badań technicznych pojazdów wyposażonych w hak bądź instalację gazową, poniżej przedstawiamy krótkie kompendium wiedzy w przedmiotowym zakresie.

Czytaj więcej >>

XIV Konferencja szkoleniowa dla Stacji Kontroli Pojazdów

24/05/2018

W dniach 24 – 25 maja 2018 r. odbywa się w Ustce XIV Konferencja szkoleniowa dla Stacji Kontroli Pojazdów organizowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów. Uczestniczący w niej na zaproszenie PISKP przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki, w dniu 24 maja przedstawili prezentację w zakresie CEPIK 2.0.

Czytaj więcej o XIV Konferencja szkoleniowa dla Stacji Kontroli Pojazdów»

Komunikat dla SKP w sprawie badań technicznych pojazdów z hakiem/instalacją gazową.

24/04/2018

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie pytaniami środowiska Stacji Kontroli Pojazdów (SKP) w zakresie wykonywania badań technicznych pojazdów wyposażonych w hak bądź instalację gazową, poniżej przedstawiamy krótkie kompendium wiedzy w przedmiotowym zakresie.

Czytaj więcej o Komunikat dla SKP w sprawie badań technicznych pojazdów z hakiem/instalacją gazową.»

Przedstawiciele MC na konferencji Partnerskich Stacji Kontroli Pojazdów DEKRA

05/04/2018

Podsumowane wdrożenia CEPiK 2.0, kwestia certyfikatów do CEPiK 2.0 dla Stacji Kontroli Pojazdów (SKP), najczęściej pojawiające się problemy i zagadnienia dotyczące zgłaszania niezgodności danych przez SKP – to tylko kilka tematów poruszonych przez przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki podczas wystąpienia na konferencji Partnerskich Stacji Kontroli Pojazdów DEKRA.

Czytaj więcej o Przedstawiciele MC na konferencji Partnerskich Stacji Kontroli Pojazdów DEKRA»

Ryzyko nieuprawnionego pozyskiwania danych przez Kancelarie Komornicze

04/04/2018

Pozyskanie danych z bazy CEPiK 2.0 możliwe jest tylko z zachowaniem ściśle obowiązującego schematu udostępniania danych. Pobranie danych następuję wyłącznie dla podmiotów, których dane w systemie są zgodne z danymi, które ustaliła Kancelaria prowadząc postępowanie egzekucyjne. Schemat ten został oprogramowany zarówno w aplikacji (TRU-UDO) dostarczonej przez MC, jak i w  aplikacji dostarczanej przez firmę Currenda Sp. z o.o. Niedopuszczalne pozostają wszelkie próby pobierania danych poprzez losowe generowanie zapytań, a w szczególności przez podstawianie identyfikatora podmiotu (próba „brute force vel fuzzing”).

Czytaj więcej o Ryzyko nieuprawnionego pozyskiwania danych przez Kancelarie Komornicze»

Informacja dla Komorników Sądowych

22/03/2018

• Od 26 marca 2018 r. dla kancelarii, które posiadają już dostęp elektroniczny do CEP ten tryb jest obligatoryjny – wnioski papierowe nie będą rozpatrywane.

• Od 12 maja 2018 r. dla wszystkich kancelarii udostępnianie danych z CEP będzie realizowane wyłącznie w trybie elektronicznym – wnioski papierowe nie będą rozpatrywane.

• Konieczne jest wycofanie wniosków papierowych, dla których można pozyskać dane drogą elektroniczną.

Czytaj więcej o Informacja dla Komorników Sądowych»

Za nami pierwsze spotkanie konsultacyjne ze Starostwami

21/03/2018

20 marca br. w Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące trudności związanych z funkcjonowaniem i obsługą systemu CEPiK 2.0 w Wydziałach Komunikacji. W kilkugodzinnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wybranych Starostw z całej Polski oraz przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji (MC), Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) i Centralnego Ośrodka Informatyki (COI).

Czytaj więcej o Za nami pierwsze spotkanie konsultacyjne ze Starostwami»

„Mój Pojazd” - e-usługa dla każdego właściciela pojazdu

16/02/2018

Dane gromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) będą dostępne nie tylko dla urzędników, ale też dla obywateli. Ministerstwo Cyfryzacji w ramach modernizacji CEPiK 2.0 uruchomiło bezpłatną e-usługę „Mój Pojazd”. Właściciele zyskali dostęp do informacji gromadzonych w bazie CEPiK na temat własnych pojazdów. Jedyny warunek to posiadanie Profilu Zaufanego (eGO).

Czytaj więcej o „Mój Pojazd” - e-usługa dla każdego właściciela pojazdu»

Dzięki CEPiK 2.0 sprawdzisz auto niezarejestrowane w Polsce

15/01/2018

Kolejna dobra wiadomość dla kierowców – serwis historiapojazdu.gov.pl został właśnie poszerzony o auta niezarejestrowane w kraju, a np. oferowane do sprzedaży. Bezpłatna usługa pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

Czytaj więcej o Dzięki CEPiK 2.0 sprawdzisz auto niezarejestrowane w Polsce»

E-usługa „Historia Pojazdu” poszerzona o auta sprowadzane

15/12/2017

Od 15 grudnia 2017 r. nabywcy i posiadacze aut importowanych z rynku wtórnego USA, Kanady oraz wybranych krajów europejskich mogą sprawdzić ich przeszłość na portalu historiapojazdu.gov.pl. Aktualnie widoczne są pojazdy sprowadzone i zarejestrowane w Polsce. W styczniu 2018 r. usługa zostanie rozszerzona o auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży.

Czytaj więcej o E-usługa „Historia Pojazdu” poszerzona o auta sprowadzane»

Nowy wzór wniosku o udostępnianie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów

08/12/2017

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 31 października 2017 r. w sprawie wzoru wniosku o udostępnienie albo przekazanie danych z centralnej ewidencji pojazdów, z dniem 13 listopada 2017 r. obowiązuje nowy wzór. Uprzejmie prosimy podmioty i osoby zainteresowane danymi z CEP o stosowanie wyłącznie nowego formularza. 

Czytaj więcej o Nowy wzór wniosku o udostępnianie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów»

Wgrano dużą aktualizację systemu CEP

29/11/2017

Centralna Ewidencja Pojazdów cały czas znajduje się w fazie stabilizacji. Specjaliści w MC, COI i PWPW na bieżąco monitorują system i reagują na pojawiające się informacje o błędach, a z każdym dniem funkcjonowania CEP jest ich coraz mniej, co pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość. W nocy – z 28 na 29 listopada – została przeprowadzona duża aktualizacja systemu, zarówno po stronie Centralnego Ośrodka Informatyki, jak i dostawcy aplikacji SI Pojazd – Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. 

Czytaj więcej o Wgrano dużą aktualizację systemu CEP»

Instrukcja instalacji certyfikatów dostępu dla SKP

16/11/2017

W celu ułatwienia Stacjom Kontroli Pojazdów podłączenie do nowej Centralnej Ewidencji Pojazdów, przekazujemy instrukcje jak krok po kroku zaimportować i wygenerować certyfikat VPN oraz zainstalować i skonfigurować połączenia VPN dla Cisco AnyConnect oraz Client Cisco VPN. 

Czytaj więcej o Instrukcja instalacji certyfikatów dostępu dla SKP»

Stacje Kontroli Pojazdów a niezgodności w danych

16/11/2017

Do Ministerstwa Cyfryzacji docierają sygnały dotyczące kierowania przez Stacje Kontroli Pojazdów obywateli do Wydziałów Komunikacji w przypadku stwierdzenia niezgodności w danych pojazdu. Jest to działanie nieprawidłowe i niezgodne z przyjętą procedurą obsługi niezgodności.

Czytaj więcej o Stacje Kontroli Pojazdów a niezgodności w danych»

Informacja dla SKP w zakresie uzupełnienia danych, których SKP nie zdążyły przekazać do CEP 1.0.

13/11/2017

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące sposobu uzupełniania przez SKP danych, które nie zdążyły być przekazane do CEPiK 1.0

Czytaj więcej o Informacja dla SKP w zakresie uzupełnienia danych, których SKP nie zdążyły przekazać do CEP 1.0.»

RUSZYŁA NOWA CENTRALNA EWIDENCJA POJAZDÓW – INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW

13/11/2017

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo o ruchu drogowym, z dniem 13 listopada 2017 r. została uruchomiona nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim użytkowników systemu, w tym pracowników Starostw oraz Stacji Kontroli Pojazdów. W tym miejscu prezentujemy najważniejsze informacje związane z procesem wdrożenia nowej CEP.

Czytaj więcej o RUSZYŁA NOWA CENTRALNA EWIDENCJA POJAZDÓW – INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW»

Zgłaszanie niezgodności danych przez SKP od 13.11.2017 r.

13/11/2017

Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi procedury zgłaszania niezgodności przez Stacje Kontroli Pojazdów od 13 listopada br.

Czytaj więcej o Zgłaszanie niezgodności danych przez SKP od 13.11.2017 r.»

Wdrożenie CEP - informacja dla Stacji Kontroli Pojazdów

12/11/2017

Informujemy, że od 13 listopada br. działa nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. Aktualnie system jest w fazie stabilizacji. Część stacji kontroli pojazdów nie nawiązała jeszcze połączenia z bazą CEPiK 2.0. Uniemożliwia to realizację procesów biznesowych w trybie on-line, możliwa jest natomiast praca w trybie awaryjnym i normalna obsługa w zakresie badań technicznych pojazdów.

Czytaj więcej o Wdrożenie CEP - informacja dla Stacji Kontroli Pojazdów»

Tryb obsługi niezgodności w CEP w okresie od 13 listopada 2017 r. do 4 czerwca 2018 r.

10/11/2017

Na podstawie art. 16a ustawy z dnia 24 lipca 2015r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw w brzmieniu ustalonym ustawą z dnia 15 września 2017r. (Dz.U. 2017, poz. 1926) od dnia 13 listopada 2017r. do dnia 4 czerwca 2018r. podmioty zobowiązane do wprowadzania danych do centralnej ewidencji pojazdów w przypadku stwierdzenia niezgodności danych uniemożliwiającej ich wprowadzenie do ewidencji, zgłaszają tę niezgodność do administratora danych i informacji zgromadzonych w ewidencji.

Czytaj więcej o Tryb obsługi niezgodności w CEP w okresie od 13 listopada 2017 r. do 4 czerwca 2018 r.»

Niedostępność systemu CEPiK

09/11/2017

Informujemy, że w dniach 10 – 13 listopada br. planowana jest aktualizacja systemu CEPiK. W czasie prac Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców będzie niedostępna. Zasilanie danymi z przeprowadzonych badań technicznych będzie możliwe do dnia 10.11.2017 r. do godz. 14:00.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Problemy z certyfikacją - wyjaśnienia

30/10/2017

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że zgodnie z zapisami wszystkich Polityk certyfikacji, czas realizacji wniosków certyfikacyjnych wynosi 30 dni. Wszystkie wnioski certyfikacyjne są realizowane priorytetowo w kolejności ich wpływu do Ministerstwa Cyfryzacji i rejestracji w systemie Obsługi Wniosków o Certyfikaty. Jednocześnie informujemy, że w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji nie ma możliwości osobistej obsługi Użytkowników wnioskujących o wydanie certyfikatu. Wszystkie sprawy są procedowane zgodnie z procesami opisanymi na stronie CEPiK.

Czytaj więcej o Problemy z certyfikacją - wyjaśnienia»

Certyfikaty – najważniejsze informacje

25/10/2017

Już tylko kilka tygodni pozostało do wdrożenia zmodernizowanej Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). To ostatni dzwonek, żeby zwrócić się o wydanie nowych lub odnowienie starych certyfikatów, pozwalających skomunikować się z systemem CEPiK 2.0. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące certyfikatów oraz zagadnienia opracowane w formie pytań i odpowiedzi. 

Czytaj więcej o Certyfikaty – najważniejsze informacje»

Spotkania szkoleniowe PISKP z udziałem przedstawicieli MC

23/10/2017

Niemal miesiąc trwała seria szkoleń organizowanych w całym kraju przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). W czterech spotkaniach szkoleniowych – w Środzie Wielkopolskiej, Morach, Jerzmanowicach i Piotrkowie Trybunalskim – wzięli udział reprezentanci Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Spotkania szkoleniowe PISKP z udziałem przedstawicieli MC»

Informator dla Stacji Kontroli Pojazdów

09/10/2017

Modyfikacja systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów wiąże się z kilkoma zmianami w dotychczasowym funkcjonowaniu Stacji Kontroli Pojazdów. By wspomóc diagnostów w przystosowaniu się do nowych warunków, przygotowano broszurę informacyjną w formie pytań i odpowiedzi.

Czytaj więcej o Informator dla Stacji Kontroli Pojazdów»

Podsumowanie cyklu szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0

06/10/2017

W dniach 4-15 września 2017 w Warszawie odbyły się szkolenia organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji z aplikacji CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. W szkoleniach wzięło udział łącznie 615 osób.

Czytaj więcej o Podsumowanie cyklu szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0»

Nowa Centralna Ewidencja Pojazdów rusza 13 listopada 2017

02/10/2017

We wrześniu obie izby Parlamentu przegłosowały nowelizację ustawy Prawo o Ruchu Drogowym w zakresie zmian w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Zgodnie z przyjętą nowelizacją zmiany wejdą w życie z dniem 13 listopada 2017 r. 

Czytaj więcej o Nowa Centralna Ewidencja Pojazdów rusza 13 listopada 2017»

Przedstawiciele MC i COI na konferencji KSD WORD

28/09/2017

W dniach 27-28 września 2017 r. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki uczestniczyli w konferencji organizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białowieży.

Czytaj więcej o Przedstawiciele MC i COI na konferencji KSD WORD»

Sejm przegłosował nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów

18/09/2017

15 września 2017 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). W konsekwencji ustawa zostanie skierowana do Senatu, który podczas najbliższego posiedzenia zaplanowanego w dniach 21 i 22 września 2017 r. rozpozna ustawę przekazaną przez Sejm i podda ją pod głosowanie.

Czytaj więcej o Sejm przegłosował nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów»

Duże zainteresowanie szkoleniami z aplikacji CEPiK 2.0

11/09/2017

170 strażników miejskich i gminnych, ponad 80 osób pracujących w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, blisko 60 pracowników kancelarii komorniczych i komorników, a także kilkunastu pracowników ZUS i MSWiA - łącznie ponad 320 osób z całej Polski zostało już przeszkolonych z aplikacji CEPiK 2.0 w pierwszym tygodniu cyklu szkoleń organizowanych przez zespół CEPiK 2.0 i Ministerstwo Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Duże zainteresowanie szkoleniami z aplikacji CEPiK 2.0»

Stacje kontroli pojazdów i CEPiK 2.0. Zostało już tylko kilka tygodni na przyłączenie do systemu.

08/09/2017

Wielkimi krokami zbliża się uruchomienie systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. W związku z tym trwają zaawansowane prace integracyjne z systemem CEPiK 2.0 po stronie producentów oprogramowania dla stacji kontroli pojazdów, które mają jeszcze tylko kilka tygodni na rozpoczęcie przygotowań do pracy z nowym oprogramowaniem współpracującym ze zmodernizowanym systemem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.  

Czytaj więcej o Stacje kontroli pojazdów i CEPiK 2.0. Zostało już tylko kilka tygodni na przyłączenie do systemu.»

Zakończono prace w ramach warsztatów legislacyjnych CEPiK 2.0 dla CEP

07/09/2017

Etapowe uruchomienie systemu CEPiK 2.0 nie byłoby możliwe bez prawnego usankcjonowania i szeregu uzgodnień w zakresie legislacji – właśnie temu celowi służyły, trwające dziewięć miesięcy, prace w ramach warsztatów legislacyjnych. 

Czytaj więcej o Zakończono prace w ramach warsztatów legislacyjnych CEPiK 2.0 dla CEP»

Warunki dostępu do systemu CEPiK 2.0 dla podmiotów korzystających z aplikacji webowych udostępnianych przez MC

05/09/2017

W zakładce System Informatyczny CEPiK 2.0 w sekcji Dokumenty do pobrania (na dole strony) zamieściliśmy materiał pt. Warunki dostępu do CEPIK 2.0 - udostępnione aplikacje www, dedykowany dla podmiotów, które będą korzystać z funkcjonalności systemu CEPiK 2.0 poprzez aplikacje webowe udostępnione przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Warunki dostępu do systemu CEPiK 2.0 dla podmiotów korzystających z aplikacji webowych udostępnianych przez MC»

Ruszyła seria szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0

04/09/2017

W poniedziałek, 4 września, rozpoczął się cykl szkoleń kierowanych do podmiotów, korzystających z opracowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji aplikacji w ramach systemu CEPiK 2.0. W dwutygodniowej serii szkoleń weźmie udział blisko 700 uczestników z całej Polski - to kolejna inicjatywa Zespołu CEPiK 2.0 mająca na celu wsparcie interesariuszy programu i rzetelne przekazanie wiedzy na temat zmian w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Czytaj więcej o Ruszyła seria szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0»

W całym kraju Stacje Kontroli Pojazdów poprawiają błędy

28/08/2017

Już niebawem zostanie uruchomiona nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w części dotyczącej pojazdów. Kluczowym elementem bazy CEPiK są zawarte w niej dane.

 

Czytaj więcej o W całym kraju Stacje Kontroli Pojazdów poprawiają błędy»

Zakończenie testów UAT Aplikacji Naruszenia z udziałem Interesariuszy

28/08/2017

Właśnie zostały zakończone testy akceptacyjne Aplikacji Naruszenia - pierwszej z planowanych aplikacji, które powstają w ramach Programu CEPiK 2.0 i są dedykowane dla interesariuszy, którzy nie posiadają własnych rozwiązań teleinformatycznych zintegrowanych z usługami webservices systemu CEPiK 2.0.

Czytaj więcej o Zakończenie testów UAT Aplikacji Naruszenia z udziałem Interesariuszy»

Wydłużenie terminu zapisów na szkolenia z aplikacji CEPiK 2.0 dla Straży Miejskich i Straży Gminnych

18/08/2017

Informujemy, że termin zgłoszeń na szkolenia dedykowane pracownikom Straży Miejskiej i Straży Gminnej  został wydłużony do 23 sierpnia 2017 roku.

 

Czytaj więcej o Wydłużenie terminu zapisów na szkolenia z aplikacji CEPiK 2.0 dla Straży Miejskich i Straży Gminnych»

Za nami XI spotkanie Komitetu Sterującego Programu CEPiK 2.0

28/07/2017

W dniu 26 lipca 2017 r. odbyło się jedenaste posiedzenie Komitetu Sterującego Programu CEPiK2.0.

Czytaj więcej o Za nami XI spotkanie Komitetu Sterującego Programu CEPiK 2.0»

Ruszyły zapisy na szkolenia z programu CEPiK2.0

27/07/2017

Już na początku września rozpoczną się szkolenia dla użytkowników systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Równolegle na stronie www.cepik.gov.pl została uruchomiana zakładka Szkolenia, w której znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące szkoleń.

 

Czytaj więcej o Ruszyły zapisy na szkolenia z programu CEPiK2.0»

7 konferencji CEPIK2.0 za nami

13/07/2017

Zakończył się po cykl spotkań przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki z przedstawicielami Wydziałów Komunikacji, Straży Miejskich i Gminnych oraz Komorników Sądowych. 

Czytaj więcej o 7 konferencji CEPIK2.0 za nami»

Szybsze wejście w życie przepisów o ewidencji pojazdów

06/07/2017

W środę, dnia 5 lipca 2017 r. rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym
oraz niektórych innych ustaw (UD243), która umożliwia szybsze wejście w życie przepisów
w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

 

Czytaj więcej o Szybsze wejście w życie przepisów o ewidencji pojazdów»

Cykl konferencji dla Komorników Sądowych oraz Straży Miejskich i Gminnych

09/06/2017

Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki na przełomie maja 
i czerwca prowadzi cykl konferencji dla Komorników Sądowych oraz Straży Miejskich i Gminnych 
w zakresie programu CEPIK 2.0.

Czytaj więcej o Cykl konferencji dla Komorników Sądowych oraz Straży Miejskich i Gminnych»

II Cykl Konferencji dla pracowników Wydziałów Komunikacji

09/06/2017

Ministerstwo Cyfryzacji na przełomie maja i czerwca br. prowadzi II cykl konferencji dla
pracowników Wydziałów Komunikacji. Z zaplanowanych trzech spotkań wszystkie już za nami.

Czytaj więcej o II Cykl Konferencji dla pracowników Wydziałów Komunikacji»

5 czerwca w Toruniu i 6 czerwca w Gdańsku br. odbyły się seminaria dla SKP

07/06/2017

5 czerwca w Toruniu i 6 czerwca w Gdańsku br. odbyły się kolejne seminaria szkoleniowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie,
w których uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o 5 czerwca w Toruniu i 6 czerwca w Gdańsku br. odbyły się seminaria dla SKP»

Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP

24/05/2017

23 maja 2017 roku w Kielcach Ministerstwo Cyfryzacji na zaproszenie Stowarzyszenia Inżynierów
i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie wzięło udział w seminarium szkoleniowym.

Czytaj więcej o Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP»

Warszawskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP

12/05/2017

11 maja 2017 r. odbyło się w Warszawie kolejne seminarium szkoleniowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie, w której uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Warszawskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP»

Udział w warsztatach organizowanych przez WORD Opole

11/05/2017

11 maja 2017 r. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu dla pracowników starostw powiatowych z województwa opolskiego.

Czytaj więcej o Udział w warsztatach organizowanych przez WORD Opole»

Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP

09/05/2017

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Centralnym ośrodkiem Informatyki na zaproszenie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie rozpoczęło cykl seminariów szkoleniowych poświęconych tematyce i zagadnieniom dotyczącym Stacji Kontroli Pojazdów  i ich dostosowaniu do systemu CEPiK 2.0.

Czytaj więcej o Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP»

PRZERWA TECHNICZNA FUNKCJONOWANIA CEPiK

27/04/2017

Informujemy, że w związku z koniecznością wykonania prac konserwacyjnych instalacji
elektrycznej w serwerowni, w dniach 5 maja 2017 od godziny 23:00 do dnia 7 maja 2017
do godziny 5:00 nastąpi przerwa w dostępie do systemu CEPiK.

Czytaj więcej o PRZERWA TECHNICZNA FUNKCJONOWANIA CEPiK»

W I kwartale 2017 CEPiK działał bezawaryjnie

24/04/2017

CEPiK to jeden z najważniejszych i największych systemów informatycznych, kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. CEPiK wspiera m.in. rejestrację pojazdów, wydawanie prawa jazdy oraz oferuje dziesiątki innych funkcjonalności. 

Czytaj więcej o W I kwartale 2017 CEPiK działał bezawaryjnie»

E-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna od 24 kwietnia

21/04/2017

Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany(eGO)

Czytaj więcej o E-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna od 24 kwietnia»

Prezydent Andrzej Duda podpisał 11.04.2017 projekt ustawy

12/04/2017

W dniu 11 kwietnia 2017r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę (Dz.U. 2017, poz. 777),
która umożliwi kierowcom sprawdzanie liczby punktów karnych bez wychodzenia z domu.

Darmowa usługa on-line udostępniana przez Ministerstwo Cyfryzacji, na podstawie
danych przekazywanych przez Policję z ewidencji kierowców naruszających
przepisy ruchu drogowego będzie dostępna już od 24 kwietnia 2017r.

 

Czytaj więcej o Prezydent Andrzej Duda podpisał 11.04.2017 projekt ustawy»

Poznańskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner DEKRA Polska

11/04/2017

6 kwietnia 2017 r. podczas największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, czyli Poznań Motor Show odbyła się w Poznaniu konferencja zorganizowana przez DEKRA Polska, w której uczestniczyli Pan Rafał Nawrot - Lider Strumienia Szkoleń, Departament Utrzymania i Rozwoju Systemów
z Ministerstwa Cyfryzacji oraz Pan Miłosz Galiński - Główny Analityk projektu CEPIK 2.0
z Centralnego Ośrodka informatyki.

Czytaj więcej o Poznańskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner DEKRA Polska»

Projekt ustawy PoRD

04/04/2017

31 marca 2017  Ministerstwo Cyfryzacji  skierowało do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych i opiniowania, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Projekt został udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej Ministra Cyfryzacji oraz w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny Rządowego Centrum Legislacji.

Czytaj więcej o Projekt ustawy PoRD»

Nowy termin uruchomienia e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne”

27/03/2017

Informujemy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” została przetestowana i jest gotowa do uruchomienia. Warunkiem koniecznym do umożliwienia kierowcom kontrolowania liczby punktów online są zmiany prawne.

Czytaj więcej o Nowy termin uruchomienia e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne”»

Komunikat w sprawie problemów z przeglądarką Mozilla Firefox

10/03/2017

W dniu 07.03.2017 została wydana wersja Mozilla Firefox 52.0, która nie obsługuje mechanizmu wtyczek NPAPI. W tej wersji przeglądarki Mozilla Firefox i każdej następnej nie są i nie będą uruchamiane aplety Javy, których działanie jest niezbędne do poprawnego wczytywania, podpisywania i wysyłki danych do SI CEPiK.

Czytaj więcej o Komunikat w sprawie problemów z przeglądarką Mozilla Firefox»

LUTOWE SPOTKANIA Z WYDZIAŁAMI KOMUNIKACJI STAROSTW POWIATOWYCH JUŻ ZA NAMI

03/03/2017

23 lutego w Krakowie i 28 lutego w Poznaniu odbyły się dwa ostatnie spotkania z cyklu konferencji dedykowanych dla pracowników Wydziałów Komunikacji, poświęcone tematyce wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. Do Krakowa i Poznania przyjechało 103 urzędników. Łącznie w pięciu spotkaniach wzięło udział 330 osób.

Czytaj więcej o LUTOWE SPOTKANIA Z WYDZIAŁAMI KOMUNIKACJI STAROSTW POWIATOWYCH JUŻ ZA NAMI»

Komunikat dla Stacji Kontroli Pojazdów

27/02/2017
Szanowni Państwo, w ostatnim czasie docierają do nas sygnały, jakoby wdrożenie systemu CEPiK 2.0 wymagało od stacji kontroli pojazdów zakupu nowego sprzętu komputerowego o szacunkowej wartości nawet kilku tysięcy złotych. Pragniemy poinformować, że nie ma żadnych dodatkowych wymagań sprzętowych po stronie twórców systemu CEPiK 2.0.
 

Czytaj więcej o Komunikat dla Stacji Kontroli Pojazdów»

Gdańskie spotkanie z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych

15/02/2017

14 lutego w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu pięciu konferencji dedykowanych dla pracowników Wydziałów Komunikacji poświęcone tematyce wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. W pierwszych dwóch spotkaniach wzięło udział 170 urzędników. Do Gdańska przyjechało 46 urzędników z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej o Gdańskie spotkanie z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych»

V POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

13/02/2017

8 lutego 2017 r. odbyło się piąte posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Finansów, Centralnego Ośrodka Informatyki, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Instytutu Transportu Drogowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, Związku Powiatów Polskich, Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj więcej o V POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

Spotkania z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych

10/02/2017

W dniach 7 lutego w Warszawie i 9 lutego w Opolu odbyły się pierwsze spotkania z cyklu pięciu konferencji dedykowanych dla pracowników Wydziałów Komunikacji poświęcone tematyce wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. W pierwszych dwóch spotkaniach wzięło udział 170 urzędników z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.  

Czytaj więcej o Spotkania z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych»

Warsztaty legislacyjne z interesariuszami.

09/02/2017

Od początku 2017 roku trwają warsztaty legislacyjne z wybranymi grupami Interesariuszy m.in. Starostwami, ZPP, SKP, ITS, UFG/ZU. Ich głównym celem jest usankcjonowanie etapowego wdrożenia systemu informatycznego CEPiK 2.0.

Czytaj więcej o Warsztaty legislacyjne z interesariuszami.»

IV POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

19/01/2017

18 stycznia 2017 r. odbyło się czwarte posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Finansów, Agencji Wywiadu, Centralnego Ośrodka Informatyki, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Instytutu Transportu Drogowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów i Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Czytaj więcej o IV POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

Nowy termin uruchomienia projektu CEPiK 2.0

19/12/2016

Prezydent RP w dniu 8 grudnia 2016 r. podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami, która przesuwa wejście w życie systemu CEPiK 2.0 z 1 stycznia 2017 r. na 4 czerwca 2018 r.

Czytaj więcej o Nowy termin uruchomienia projektu CEPiK 2.0»

III POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

08/12/2016

7 grudnia 2016 r. odbyło się trzecie posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Sprawiedliwości,  Ministerstwa Finansów, Agencji Wywiadu, Centralnego Ośrodka Informatyki, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Instytutu Transportu Drogowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów i Związku Powiatów Polskich.

Czytaj więcej o III POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

II POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

10/11/2016

9 listopada 2016 r. odbyło się drugie posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Sprawiedliwości,  Ministerstwa Finansów, Agencji Wywiadu i Centralnego Ośrodka Informatyki.

Czytaj więcej o II POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

I POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPiK 2.0

13/10/2016

12 października 2016 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w skład którego wchodzą kluczowi interesariusze systemu CEPiK 2.0, główni użytkownicy systemu, główni wykonawcy i przedstawiciele wybranych ministerstw w tym: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przewodniczącym Komitetu Sterującego (KS) jest przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji. Rolą Komitetu jest przede wszystkim nadzór nad całością Programu, w tym zatwierdzanie kamieni milowych oraz podejmowanie decyzji o charakterze strategicznym.

Czytaj więcej o I POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPiK 2.0»

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji zmieniające rozporządzenie w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – CEPiK

15/09/2016

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 29 lipca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców. (Dz.U. 2016 poz.1269).

Czytaj więcej o Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji zmieniające rozporządzenie w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – CEPiK»

Zdalna certyfikacja kart

14/09/2016

W związku z często powtarzającymi się problemami z obsługą apletu do zdalnej certyfikacji kart dotyczących systemu Windows XP i Vista informujemy, że aplet obsługuje jedynie aktualne wspierane systemy operacyjne.

Podprojekt Integracja – siódme spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grup 2 i 3

08/09/2016

8 września 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Sterującego dla Grup 2 i 3.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Prokuratury Krajowej, Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, Komendy Głównej Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Ministerstwa Sprawiedliwości, Centralnego Ośrodka Informatyki oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Podprojekt Integracja – siódme spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grup 2 i 3»

Podprojekt Integracja – szóste spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grupy 1

08/09/2016

8 września br. odbyło się VI posiedzenie Komitetu Sterującego Projektu „Integracja” Grupy 1, w którym uczestniczyli przedstawiciele: Producentów oprogramowania dla Stacji Kontroli Pojazdów, Centralnego Ośrodka Informatyki oraz Ministerstwa Cyfryzacji. 

Czytaj więcej o Podprojekt Integracja – szóste spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grupy 1»

22/08/2016

Uprzejmie informujemy, iż problem zdalnej certyfikacji/recertyfikacji kart został już rozwiązany i cały proces przebiega poprawnie. Przypominamy również o konieczności zachowania ostatniej strony wniosku, gdyż wydrukowany na niej kod jest niezbędny do poprawnej generacji certyfikatu przez użytkownika.

Przewodnik - CEPiK 2.0 - aplikacja Ewidencje do PKK

22/08/2016

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia projektu CEPiK 2.0 prezentujemy aplikację Ewidencje do PKK. Zapraszamy do lektury.

Pobierz i zapoznaj się.

Podprojekt Integracja – drugie spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grupy 4

16/08/2016

16 sierpnia br. odbyło się II posiedzenie Komitetu Sterującego Projektu "Integracja" grupy 4.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki uczestniczyli przedstawiciele: Transportowego Dozoru Technicznego, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Biura Ochrony Rządu, Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego, Krajowej Rady Komorniczej, Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj więcej o Podprojekt Integracja – drugie spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grupy 4»

Podprojekt Integracja – piąte spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grupy 1

02/08/2016

2 sierpnia 2016 r. odbyło się piąte spotkanie Komitetu Sterującego Grupy 1 podprojektu Integracja.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Producentów Oprogramowania tworzonego dla Stacji Kontroli Pojazdów, Centralnego Ośrodka Informatyki oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Podprojekt Integracja – piąte spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grupy 1»

Podprojekt Integracja – szóste spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grup 2 i 3

02/08/2016

2 sierpnia br. odbyło się szóste spotkanie Komitetu Sterującego Grupy 2 i 3 podprojektu Integracja.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sprawiedliwości, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Komendy Głównej Straży Granicznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki. 

Czytaj więcej o Podprojekt Integracja – szóste spotkanie z Interesariuszami CEPiK Grup 2 i 3»

ZDALNA CERTYFIKACJA KART KRYPTOGRAFICZNYCH

02/08/2016

Uprzejmie informujemy, że ze względu na problem z wysyłaniem e-maila do wnioskodawcy zawierającego część kodu jednorazowego, który jest niezbędny do poprawnej generacji certyfikatu przez użytkownika, zdalna certyfikacja/recertyfikacja kart oraz certyfikatów VPN jest w tej chwili utrudniona. Trwają prace naprawcze. Wpływające wnioski są na bieżąco wprowadzane do systemu, niemniej czas realizacji wniosków o certyfikat do systemu CEPiK 2.0 może być wydłużony. Przewidywany czas rozwiązania problemu wynosi 3 dni robocze.