Aktualności

Zmiana adresu email Centrum Certyfikacji.

06/06/2024

Szanowni Państwo,
w dniu 7 czerwca 2024 r. zmienia się adres email Centrum Certyfikacji. Dotychczasowy adres cc.cepik@mc.gov.pl zostaje zastąpiony przez cc.cepik@cyfra.gov.pl.

Więcejo Zmiana adresu email Centrum Certyfikacji.

Przeniesienie treści na www.gov.pl/web/cepik

11/03/2024

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wszystkie treści, aktualizacje i usługi związane z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców (CEPiK) znajdują się teraz na nowej stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/cepik. Zachęcamy do korzystania.

Norma emisji spalin Euro w Centralnej Ewidencji Pojazdów

29/11/2023

Uprzejmie informujemy, że norma emisji euro (NEE) dla pojazdów, które w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) nie miały jej wprowadzonej przez organy rejestrujące, została uzupełniona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z 11 sierpnia 2023 r. w sprawie katalogu danych gromadzonych CEP....

Więcejo Norma emisji spalin Euro w Centralnej Ewidencji Pojazdów

Więcej aktualności

E-usługi

Historia Pojazdu

to bezpłatna usługa, dzięki której poznasz historię pojazdu przed zakupem. Pozwala na dostęp do danych z centralnej ewidencji pojazdów, dzięki którym upewnisz się, czy informacje przedstawione przez sprzedawcę są zgodne z informacjami w państwowej ewidencji.

Skorzystaj z usługi Historia Pojazdu Ikona Historia Pojazdu

Bezpieczny autobus

to bezpłatna usługa, która pozwala na wstępne sprawdzenie autobusu, którym właśnie wybieramy się na wycieczkę lub którym codziennie jeździmy do pracy i szkoły.

Skorzystaj z usługi Bezpieczny Autobus Ikona Bezpieczny autobus

Punkty karne

Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Pamiętaj, że jeśli w ciągu 12 miesięcy dostaniesz 24 punkty (lub więcej) — stracisz prawo jazdy. Punkty karne możesz dostać za różne wykroczenia lub przestępstwa w ruchu drogowym (na przykład za przekroczenie dopuszczalnej prędkości). Dowiedz się, jak sprawdzić, ile masz punktów karnych.

Skorzystaj z usługi Punkty Karne Ikona Punkty karne

Mój pojazd

Masz samochód lub motocykl? Potrzebujesz danych z dowodu rejestracyjnego? Interesuje cię stan licznika z ostatniego badania technicznego? Sprawdź dane o pojazdach, których jesteś właścicielem lub posiadaczem.

Mój pojazd - Skorzystaj z usługi Ikona Mój pojazd

API do CEPiK

to bezpłatna usługa, dzięki której pobierzesz dane pojazdów z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Dane zawierają ponad 60 parametrów, a wśród nich: marka, model, rok produkcji, czy data pierwszej rejestracji w kraju.

API do CEPiK - Skorzystaj z API Ikona API do CEPiK

WIĘCEJ USŁUG PUBLICZNYCH NA OBYWATEL.GOV.PL

Czym jest SI CEPiK?

to system informatyczny, który obejmuje centralną ewidencję kierowców (CEK) oraz centralną ewidencję pojazdów (CEP). W systemie gromadzone są między innymi dane o pojazdach i ich właścicielach oraz o kierowcach.

Dowiedz się więcej

  • 333 typy podmiotów, korzystających z danych gromadzonych z SI CEPiK
  • 27 500 000 zapytań do SI CEPiK rocznie
  • 396 jednostek samorządu terytorialnego przekazuje dane do CEP i CEK
  • 100 000 zapytań do SI CEPiK miesięcznie dzięki usłudze Historia Pojazdu
  • 17 000 zapytań do SI CEPiK miesięcznie dzięki usłudze Bezpieczny Autobus