Aktualności

Filtruj aktualności
 • Sejm przegłosował nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów

  18/09/2017

  15 września 2017 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). W konsekwencji ustawa zostanie skierowana do Senatu, który podczas najbliższego posiedzenia zaplanowanego w dniach 21 i 22 września 2017 r. rozpozna ustawę przekazaną przez Sejm i podda ją pod głosowanie.

  Więcej na temat: Sejm przegłosował nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów
 • Duże zainteresowanie szkoleniami z aplikacji CEPiK 2.0

  11/09/2017

  170 strażników miejskich i gminnych, ponad 80 osób pracujących w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, blisko 60 pracowników kancelarii komorniczych i komorników, a także kilkunastu pracowników ZUS i MSWiA - łącznie ponad 320 osób z całej Polski zostało już przeszkolonych z aplikacji CEPiK 2.0 w pierwszym tygodniu cyklu szkoleń organizowanych przez zespół CEPiK 2.0 i Ministerstwo Cyfryzacji.

  Więcej na temat: Duże zainteresowanie szkoleniami z aplikacji CEPiK 2.0
 • Stacje kontroli pojazdów i CEPiK 2.0. Zostało już tylko kilka tygodni na przyłączenie do systemu.

  08/09/2017

  Wielkimi krokami zbliża się uruchomienie systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. W związku z tym trwają zaawansowane prace integracyjne z systemem CEPiK 2.0 po stronie producentów oprogramowania dla stacji kontroli pojazdów, które mają jeszcze tylko kilka tygodni na rozpoczęcie przygotowań do pracy z nowym oprogramowaniem współpracującym ze zmodernizowanym systemem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.  

  Więcej na temat: Stacje kontroli pojazdów i CEPiK 2.0. Zostało już tylko kilka tygodni na przyłączenie do systemu.