Komunikat dla SKP w sprawie badań technicznych pojazdów z hakiem/instalacją gazową.

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie pytaniami środowiska SKP w zakresie wykonywania badań technicznych pojazdów wyposażonych w hak bądź instalację gazową, poniżej przedstawiamy krótkie kompendium wiedzy w przedmiotowym zakresie.

Czytaj więcej >>

Informujemy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” została przetestowana i jest gotowa do uruchomienia. Warunkiem koniecznym do umożliwienia kierowcom kontrolowania liczby punktów online są zmiany prawne.

Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych (w tym ustawa Prawo o ruchu drogowym) jest w tej chwili procedowany w Parlamencie. 23 marca br. Sejm przyjął projekt niniejszej ustawy, który został następnie skierowany do Senatu. Po podpisaniu nowelizacji ustawy przez Prezydenta RP, opcja sprawdzanie punktów karnych bez wychodzenia z domu zostanie udostępniona z dniem 24 kwietnia 2017 r.

Sprawdzenie punktów karnych on-line będzie usługą darmową, umożliwiająca kierowcom dostęp wyłącznie do swojego konta, co gwarantuje poufność usługi. Wystarczy posiadać profil zaufany (eGO) i wejść na stronę obywatel.gov.pl. Należy pamiętać, że w obecnej formule usługi, w rejestrze będą widoczni tylko kierowcy, którzy mają od 1 do 23 punktów karnych.

Uruchomienie e-usługi „sprawdź swoje punkty karne” to pierwszy z etapów wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. Cały projekt został podzielony na sześć etapów i w całości powinien być uruchomiony w czerwcu 2018 r.