E-usługa „Historia Pojazdu” poszerzona o auta sprowadzane

Nabywcy i posiadacze aut importowanych z rynku wtórnego USA, Kanady oraz wybranych krajów europejskich mogą sprawdzić ich przeszłość na portalu historiapojazdu.gov.pl. Aktualnie widoczne są nie tylko pojazdy sprowadzone i zarejestrowane w Polsce, ale także auta, które jeszcze nie znalazły się w bazie CEP, a np. są oferowane do sprzedaży.

Czytaj więcej >>

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie docierają do nas sygnały, jakoby wdrożenie systemu CEPiK 2.0 wymagało od stacji kontroli pojazdów zakupu nowego sprzętu komputerowego o szacunkowej wartości nawet kilku tysięcy złotych. Pragniemy poinformować, że nie ma żadnych dodatkowych wymagań sprzętowych po stronie twórców systemu CEPiK 2.0.
Ograniczenia może tutaj stosować jedynie dostawca oprogramowania końcowego dla SKP. Ewentualna konieczność zmiany sprzętu nie jest podyktowana wymaganiami od strony integracji z bazą centralną, a wymaganiami sprzętowymi jakie wymusza aplikacja integrująca się z bazą centralną, dostarczana przez producentów oprogramowania dla SKP. W tej sprawie prosimy o bezpośredni kontakt z dostawcą oprogramowania w Państwa SKP.