Wdrożenie CEP - informacja dla Stacji Kontroli Pojazdów

Informujemy, że od dnia 13 listopada br. działa nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. Aktualnie system jest w fazie stabilizacji. Część stacji kontroli pojazdów nie nawiązała jeszcze połączenia z bazą CEPiK 2.0. uniemożliwia to realizację procesów biznesowych w trybie on-line, możliwa jest natomiast praca w trybie awaryjnym i normalna obsługa w zakresie badań technicznych pojazdów.

Czytaj więcej >>

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie docierają do nas sygnały, jakoby wdrożenie systemu CEPiK 2.0 wymagało od stacji kontroli pojazdów zakupu nowego sprzętu komputerowego o szacunkowej wartości nawet kilku tysięcy złotych. Pragniemy poinformować, że nie ma żadnych dodatkowych wymagań sprzętowych po stronie twórców systemu CEPiK 2.0.
Ograniczenia może tutaj stosować jedynie dostawca oprogramowania końcowego dla SKP. Ewentualna konieczność zmiany sprzętu nie jest podyktowana wymaganiami od strony integracji z bazą centralną, a wymaganiami sprzętowymi jakie wymusza aplikacja integrująca się z bazą centralną, dostarczana przez producentów oprogramowania dla SKP. W tej sprawie prosimy o bezpośredni kontakt z dostawcą oprogramowania w Państwa SKP.