Wdrożenie CEP - informacja dla Stacji Kontroli Pojazdów

Informujemy, że od dnia 13 listopada br. działa nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. Aktualnie system jest w fazie stabilizacji. Część stacji kontroli pojazdów nie nawiązała jeszcze połączenia z bazą CEPiK 2.0. uniemożliwia to realizację procesów biznesowych w trybie on-line, możliwa jest natomiast praca w trybie awaryjnym i normalna obsługa w zakresie badań technicznych pojazdów.

Czytaj więcej >>

Instrukcja instalacji certyfikatów dostępu dla SKP

16/11/2017

W celu ułatwienia Stacjom Kontroli Pojazdów podłączenie do nowej Centralnej Ewidencji Pojazdów, przekazujemy instrukcje jak krok po kroku zaimportować i wygenerować certyfikat VPN oraz zainstalować i skonfigurować połączenia VPN dla Cisco AnyConnect oraz Client Cisco VPN. 

Czytaj więcej o Instrukcja instalacji certyfikatów dostępu dla SKP»

Nowy wzór wniosku o udostępnianie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów

16/11/2017

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 31 października 2017 r. w sprawie wzoru wniosku o udostępnienie albo przekazanie danych z centralnej ewidencji pojazdów, z dniem 13 listopada 2017 r. obowiązuje nowy wzór. Uprzejmie prosimy podmioty i osoby zainteresowane danymi z CEP o stosowanie wyłącznie nowego formularza. 

Czytaj więcej o Nowy wzór wniosku o udostępnianie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów»

Stacje Kontroli Pojazdów a niezgodności w danych

16/11/2017

Do Ministerstwa Cyfryzacji docierają sygnały dotyczące kierowania przez Stacje Kontroli Pojazdów obywateli do Wydziałów Komunikacji w przypadku stwierdzenia niezgodności w danych pojazdu. Jest to działanie nieprawidłowe i niezgodne z przyjętą procedurą obsługi niezgodności.

Czytaj więcej o Stacje Kontroli Pojazdów a niezgodności w danych»

Informacja dla SKP w zakresie uzupełnienia danych, których SKP nie zdążyły przekazać do CEP 1.0.

13/11/2017

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące sposobu uzupełniania przez SKP danych, które nie zdążyły być przekazane do CEPiK 1.0

Czytaj więcej o Informacja dla SKP w zakresie uzupełnienia danych, których SKP nie zdążyły przekazać do CEP 1.0.»

RUSZYŁA NOWA CENTRALNA EWIDENCJA POJAZDÓW – INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW

13/11/2017

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo o ruchu drogowym, z dniem 13 listopada 2017 r. została uruchomiona nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim użytkowników systemu, w tym pracowników Starostw oraz Stacji Kontroli Pojazdów. W tym miejscu prezentujemy najważniejsze informacje związane z procesem wdrożenia nowej CEP.

Czytaj więcej o RUSZYŁA NOWA CENTRALNA EWIDENCJA POJAZDÓW – INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW»

Zgłaszanie niezgodności danych przez SKP od 13.11.2017 r.

13/11/2017

Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi procedury zgłaszania niezgodności przez Stacje Kontroli Pojazdów od 13 listopada br.

Czytaj więcej o Zgłaszanie niezgodności danych przez SKP od 13.11.2017 r.»

Wdrożenie CEP - informacja dla Stacji Kontroli Pojazdów

12/11/2017

Informujemy, że od 13 listopada br. działa nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. Aktualnie system jest w fazie stabilizacji. Część stacji kontroli pojazdów nie nawiązała jeszcze połączenia z bazą CEPiK 2.0. Uniemożliwia to realizację procesów biznesowych w trybie on-line, możliwa jest natomiast praca w trybie awaryjnym i normalna obsługa w zakresie badań technicznych pojazdów.

Czytaj więcej o Wdrożenie CEP - informacja dla Stacji Kontroli Pojazdów»

Tryb obsługi niezgodności w CEP w okresie od 13 listopada 2017 r. do 4 czerwca 2018 r.

10/11/2017

Na podstawie art. 16a ustawy z dnia 24 lipca 2015r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw w brzmieniu ustalonym ustawą z dnia 15 września 2017r. (Dz.U. 2017, poz. 1926) od dnia 13 listopada 2017r. do dnia 4 czerwca 2018r. podmioty zobowiązane do wprowadzania danych do centralnej ewidencji pojazdów w przypadku stwierdzenia niezgodności danych uniemożliwiającej ich wprowadzenie do ewidencji, zgłaszają tę niezgodność do administratora danych i informacji zgromadzonych w ewidencji.

Czytaj więcej o Tryb obsługi niezgodności w CEP w okresie od 13 listopada 2017 r. do 4 czerwca 2018 r.»

Niedostępność systemu CEPiK

09/11/2017

Informujemy, że w dniach 10 – 13 listopada br. planowana jest aktualizacja systemu CEPiK. W czasie prac Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców będzie niedostępna. Zasilanie danymi z przeprowadzonych badań technicznych będzie możliwe do dnia 10.11.2017 r. do godz. 14:00.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Rusza platforma szkoleniowa systemu CEPiK 2.0

08/11/2017

Platforma ma służyć nauce obsługi aplikacji do udostępniania danych i zgłaszania naruszeń. Dzięki platformie jeszcze przed wdrożeniem Centralnej Ewidencji Pojazdów – planowanym na 13 listopada – użytkownicy systemu będą mogli zapoznać się z aplikacjami w wersji testowej.

Czytaj więcej o Rusza platforma szkoleniowa systemu CEPiK 2.0»

Problemy z certyfikacją - wyjaśnienia

30/10/2017

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że zgodnie z zapisami wszystkich Polityk certyfikacji, czas realizacji wniosków certyfikacyjnych wynosi 30 dni. Wszystkie wnioski certyfikacyjne są realizowane priorytetowo w kolejności ich wpływu do Ministerstwa Cyfryzacji i rejestracji w systemie Obsługi Wniosków o Certyfikaty. Jednocześnie informujemy, że w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji nie ma możliwości osobistej obsługi Użytkowników wnioskujących o wydanie certyfikatu. Wszystkie sprawy są procedowane zgodnie z procesami opisanymi na stronie CEPiK.

Czytaj więcej o Problemy z certyfikacją - wyjaśnienia»

Certyfikaty – najważniejsze informacje

25/10/2017

Już tylko kilka tygodni pozostało do wdrożenia zmodernizowanej Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). To ostatni dzwonek, żeby zwrócić się o wydanie nowych lub odnowienie starych certyfikatów, pozwalających skomunikować się z systemem CEPiK 2.0. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące certyfikatów oraz zagadnienia opracowane w formie pytań i odpowiedzi. 

Czytaj więcej o Certyfikaty – najważniejsze informacje»

Spotkania szkoleniowe PISKP z udziałem przedstawicieli MC

23/10/2017

Niemal miesiąc trwała seria szkoleń organizowanych w całym kraju przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). W czterech spotkaniach szkoleniowych – w Środzie Wielkopolskiej, Morach, Jerzmanowicach i Piotrkowie Trybunalskim – wzięli udział reprezentanci Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Spotkania szkoleniowe PISKP z udziałem przedstawicieli MC»

Informator dla Stacji Kontroli Pojazdów

09/10/2017

Modyfikacja systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów wiąże się z kilkoma zmianami w dotychczasowym funkcjonowaniu Stacji Kontroli Pojazdów. By wspomóc diagnostów w przystosowaniu się do nowych warunków, przygotowano broszurę informacyjną w formie pytań i odpowiedzi.

Czytaj więcej o Informator dla Stacji Kontroli Pojazdów»

Podsumowanie cyklu szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0

06/10/2017

W dniach 4-15 września 2017 w Warszawie odbyły się szkolenia organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji z aplikacji CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. W szkoleniach wzięło udział łącznie 615 osób.

Czytaj więcej o Podsumowanie cyklu szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0»

Nowa Centralna Ewidencja Pojazdów rusza 13 listopada 2017

02/10/2017

We wrześniu obie izby Parlamentu przegłosowały nowelizację ustawy Prawo o Ruchu Drogowym w zakresie zmian w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Zgodnie z przyjętą nowelizacją zmiany wejdą w życie z dniem 13 listopada 2017 r. 

Czytaj więcej o Nowa Centralna Ewidencja Pojazdów rusza 13 listopada 2017»

Przedstawiciele MC i COI na konferencji KSD WORD

28/09/2017

W dniach 27-28 września 2017 r. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki uczestniczyli w konferencji organizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białowieży.

Czytaj więcej o Przedstawiciele MC i COI na konferencji KSD WORD»

Sejm przegłosował nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów

18/09/2017

15 września 2017 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). W konsekwencji ustawa zostanie skierowana do Senatu, który podczas najbliższego posiedzenia zaplanowanego w dniach 21 i 22 września 2017 r. rozpozna ustawę przekazaną przez Sejm i podda ją pod głosowanie.

Czytaj więcej o Sejm przegłosował nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów»

Duże zainteresowanie szkoleniami z aplikacji CEPiK 2.0

11/09/2017

170 strażników miejskich i gminnych, ponad 80 osób pracujących w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, blisko 60 pracowników kancelarii komorniczych i komorników, a także kilkunastu pracowników ZUS i MSWiA - łącznie ponad 320 osób z całej Polski zostało już przeszkolonych z aplikacji CEPiK 2.0 w pierwszym tygodniu cyklu szkoleń organizowanych przez zespół CEPiK 2.0 i Ministerstwo Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Duże zainteresowanie szkoleniami z aplikacji CEPiK 2.0»

Stacje kontroli pojazdów i CEPiK 2.0. Zostało już tylko kilka tygodni na przyłączenie do systemu.

08/09/2017

Wielkimi krokami zbliża się uruchomienie systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. W związku z tym trwają zaawansowane prace integracyjne z systemem CEPiK 2.0 po stronie producentów oprogramowania dla stacji kontroli pojazdów, które mają jeszcze tylko kilka tygodni na rozpoczęcie przygotowań do pracy z nowym oprogramowaniem współpracującym ze zmodernizowanym systemem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.  

Czytaj więcej o Stacje kontroli pojazdów i CEPiK 2.0. Zostało już tylko kilka tygodni na przyłączenie do systemu.»

Zakończono prace w ramach warsztatów legislacyjnych CEPiK 2.0 dla CEP

07/09/2017

Etapowe uruchomienie systemu CEPiK 2.0 nie byłoby możliwe bez prawnego usankcjonowania i szeregu uzgodnień w zakresie legislacji – właśnie temu celowi służyły, trwające dziewięć miesięcy, prace w ramach warsztatów legislacyjnych. 

Czytaj więcej o Zakończono prace w ramach warsztatów legislacyjnych CEPiK 2.0 dla CEP»

Warunki dostępu do systemu CEPiK 2.0 dla podmiotów korzystających z aplikacji webowych udostępnianych przez MC

05/09/2017

W zakładce System Informatyczny CEPiK 2.0 w sekcji Dokumenty do pobrania (na dole strony) zamieściliśmy materiał pt. Warunki dostępu do CEPIK 2.0 - udostępnione aplikacje www, dedykowany dla podmiotów, które będą korzystać z funkcjonalności systemu CEPiK 2.0 poprzez aplikacje webowe udostępnione przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Warunki dostępu do systemu CEPiK 2.0 dla podmiotów korzystających z aplikacji webowych udostępnianych przez MC»

Ruszyła seria szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0

04/09/2017

W poniedziałek, 4 września, rozpoczął się cykl szkoleń kierowanych do podmiotów, korzystających z opracowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji aplikacji w ramach systemu CEPiK 2.0. W dwutygodniowej serii szkoleń weźmie udział blisko 700 uczestników z całej Polski - to kolejna inicjatywa Zespołu CEPiK 2.0 mająca na celu wsparcie interesariuszy programu i rzetelne przekazanie wiedzy na temat zmian w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Czytaj więcej o Ruszyła seria szkoleń z aplikacji CEPiK 2.0»

W całym kraju Stacje Kontroli Pojazdów poprawiają błędy

28/08/2017

Już niebawem zostanie uruchomiona nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w części dotyczącej pojazdów. Kluczowym elementem bazy CEPiK są zawarte w niej dane.

 

Czytaj więcej o W całym kraju Stacje Kontroli Pojazdów poprawiają błędy»

Zakończenie testów UAT Aplikacji Naruszenia z udziałem Interesariuszy

28/08/2017

Właśnie zostały zakończone testy akceptacyjne Aplikacji Naruszenia - pierwszej z planowanych aplikacji, które powstają w ramach Programu CEPiK 2.0 i są dedykowane dla interesariuszy, którzy nie posiadają własnych rozwiązań teleinformatycznych zintegrowanych z usługami webservices systemu CEPiK 2.0.

Czytaj więcej o Zakończenie testów UAT Aplikacji Naruszenia z udziałem Interesariuszy»

Wydłużenie terminu zapisów na szkolenia z aplikacji CEPiK 2.0 dla Straży Miejskich i Straży Gminnych

18/08/2017

Informujemy, że termin zgłoszeń na szkolenia dedykowane pracownikom Straży Miejskiej i Straży Gminnej  został wydłużony do 23 sierpnia 2017 roku.

 

Czytaj więcej o Wydłużenie terminu zapisów na szkolenia z aplikacji CEPiK 2.0 dla Straży Miejskich i Straży Gminnych»

Za nami XI spotkanie Komitetu Sterującego Programu CEPiK 2.0

28/07/2017

W dniu 26 lipca 2017 r. odbyło się jedenaste posiedzenie Komitetu Sterującego Programu CEPiK2.0.

Czytaj więcej o Za nami XI spotkanie Komitetu Sterującego Programu CEPiK 2.0»

Ruszyły zapisy na szkolenia z programu CEPiK2.0

27/07/2017

Już na początku września rozpoczną się szkolenia dla użytkowników systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Równolegle na stronie www.cepik.gov.pl została uruchomiana zakładka Szkolenia, w której znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące szkoleń.

 

Czytaj więcej o Ruszyły zapisy na szkolenia z programu CEPiK2.0»

7 konferencji CEPIK2.0 za nami

13/07/2017

Zakończył się po cykl spotkań przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki z przedstawicielami Wydziałów Komunikacji, Straży Miejskich i Gminnych oraz Komorników Sądowych. 

Czytaj więcej o 7 konferencji CEPIK2.0 za nami»

Szybsze wejście w życie przepisów o ewidencji pojazdów

06/07/2017

W środę, dnia 5 lipca 2017 r. rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym
oraz niektórych innych ustaw (UD243), która umożliwia szybsze wejście w życie przepisów
w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

 

Czytaj więcej o Szybsze wejście w życie przepisów o ewidencji pojazdów»

Cykl konferencji dla Komorników Sądowych oraz Straży Miejskich i Gminnych

09/06/2017

Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki na przełomie maja 
i czerwca prowadzi cykl konferencji dla Komorników Sądowych oraz Straży Miejskich i Gminnych 
w zakresie programu CEPIK 2.0.

Czytaj więcej o Cykl konferencji dla Komorników Sądowych oraz Straży Miejskich i Gminnych»

II Cykl Konferencji dla pracowników Wydziałów Komunikacji

09/06/2017

Ministerstwo Cyfryzacji na przełomie maja i czerwca br. prowadzi II cykl konferencji dla
pracowników Wydziałów Komunikacji. Z zaplanowanych trzech spotkań wszystkie już za nami.

Czytaj więcej o II Cykl Konferencji dla pracowników Wydziałów Komunikacji»

5 czerwca w Toruniu i 6 czerwca w Gdańsku br. odbyły się seminaria dla SKP

07/06/2017

5 czerwca w Toruniu i 6 czerwca w Gdańsku br. odbyły się kolejne seminaria szkoleniowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie,
w których uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o 5 czerwca w Toruniu i 6 czerwca w Gdańsku br. odbyły się seminaria dla SKP»

Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP

24/05/2017

23 maja 2017 roku w Kielcach Ministerstwo Cyfryzacji na zaproszenie Stowarzyszenia Inżynierów
i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie wzięło udział w seminarium szkoleniowym.

Czytaj więcej o Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP»

Warszawskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP

12/05/2017

11 maja 2017 r. odbyło się w Warszawie kolejne seminarium szkoleniowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie, w której uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej o Warszawskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP»

Udział w warsztatach organizowanych przez WORD Opole

11/05/2017

11 maja 2017 r. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu dla pracowników starostw powiatowych z województwa opolskiego.

Czytaj więcej o Udział w warsztatach organizowanych przez WORD Opole»

Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP

09/05/2017

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Centralnym ośrodkiem Informatyki na zaproszenie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie rozpoczęło cykl seminariów szkoleniowych poświęconych tematyce i zagadnieniom dotyczącym Stacji Kontroli Pojazdów  i ich dostosowaniu do systemu CEPiK 2.0.

Czytaj więcej o Spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner SITK RP»

PRZERWA TECHNICZNA FUNKCJONOWANIA CEPiK

27/04/2017

Informujemy, że w związku z koniecznością wykonania prac konserwacyjnych instalacji
elektrycznej w serwerowni, w dniach 5 maja 2017 od godziny 23:00 do dnia 7 maja 2017
do godziny 5:00 nastąpi przerwa w dostępie do systemu CEPiK.

Czytaj więcej o PRZERWA TECHNICZNA FUNKCJONOWANIA CEPiK»

W I kwartale 2017 CEPiK działał bezawaryjnie

24/04/2017

CEPiK to jeden z najważniejszych i największych systemów informatycznych, kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. CEPiK wspiera m.in. rejestrację pojazdów, wydawanie prawa jazdy oraz oferuje dziesiątki innych funkcjonalności. 

Czytaj więcej o W I kwartale 2017 CEPiK działał bezawaryjnie»

E-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna od 24 kwietnia

21/04/2017

Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany(eGO)

Czytaj więcej o E-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna od 24 kwietnia»

Prezydent Andrzej Duda podpisał 11.04.2017 projekt ustawy

12/04/2017

W dniu 11 kwietnia 2017r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę (Dz.U. 2017, poz. 777),
która umożliwi kierowcom sprawdzanie liczby punktów karnych bez wychodzenia z domu.

Darmowa usługa on-line udostępniana przez Ministerstwo Cyfryzacji, na podstawie
danych przekazywanych przez Policję z ewidencji kierowców naruszających
przepisy ruchu drogowego będzie dostępna już od 24 kwietnia 2017r.

 

Czytaj więcej o Prezydent Andrzej Duda podpisał 11.04.2017 projekt ustawy»

Poznańskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner DEKRA Polska

11/04/2017

6 kwietnia 2017 r. podczas największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, czyli Poznań Motor Show odbyła się w Poznaniu konferencja zorganizowana przez DEKRA Polska, w której uczestniczyli Pan Rafał Nawrot - Lider Strumienia Szkoleń, Departament Utrzymania i Rozwoju Systemów
z Ministerstwa Cyfryzacji oraz Pan Miłosz Galiński - Główny Analityk projektu CEPIK 2.0
z Centralnego Ośrodka informatyki.

Czytaj więcej o Poznańskie spotkanie ze Stacjami Kontroli Pojazdów Partner DEKRA Polska»

Projekt ustawy PoRD

04/04/2017

31 marca 2017  Ministerstwo Cyfryzacji  skierowało do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych i opiniowania, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Projekt został udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej Ministra Cyfryzacji oraz w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny Rządowego Centrum Legislacji.

Czytaj więcej o Projekt ustawy PoRD»

Nowy termin uruchomienia e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne”

27/03/2017

Informujemy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” została przetestowana i jest gotowa do uruchomienia. Warunkiem koniecznym do umożliwienia kierowcom kontrolowania liczby punktów online są zmiany prawne.

Czytaj więcej o Nowy termin uruchomienia e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne”»

Komunikat w sprawie problemów z przeglądarką Mozilla Firefox

10/03/2017

W dniu 07.03.2017 została wydana wersja Mozilla Firefox 52.0, która nie obsługuje mechanizmu wtyczek NPAPI. W tej wersji przeglądarki Mozilla Firefox i każdej następnej nie są i nie będą uruchamiane aplety Javy, których działanie jest niezbędne do poprawnego wczytywania, podpisywania i wysyłki danych do SI CEPiK.

Czytaj więcej o Komunikat w sprawie problemów z przeglądarką Mozilla Firefox»

LUTOWE SPOTKANIA Z WYDZIAŁAMI KOMUNIKACJI STAROSTW POWIATOWYCH JUŻ ZA NAMI

03/03/2017

23 lutego w Krakowie i 28 lutego w Poznaniu odbyły się dwa ostatnie spotkania z cyklu konferencji dedykowanych dla pracowników Wydziałów Komunikacji, poświęcone tematyce wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. Do Krakowa i Poznania przyjechało 103 urzędników. Łącznie w pięciu spotkaniach wzięło udział 330 osób.

Czytaj więcej o LUTOWE SPOTKANIA Z WYDZIAŁAMI KOMUNIKACJI STAROSTW POWIATOWYCH JUŻ ZA NAMI»

Komunikat dla Stacji Kontroli Pojazdów

27/02/2017
Szanowni Państwo, w ostatnim czasie docierają do nas sygnały, jakoby wdrożenie systemu CEPiK 2.0 wymagało od stacji kontroli pojazdów zakupu nowego sprzętu komputerowego o szacunkowej wartości nawet kilku tysięcy złotych. Pragniemy poinformować, że nie ma żadnych dodatkowych wymagań sprzętowych po stronie twórców systemu CEPiK 2.0.
 

Czytaj więcej o Komunikat dla Stacji Kontroli Pojazdów»

Gdańskie spotkanie z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych

15/02/2017

14 lutego w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu pięciu konferencji dedykowanych dla pracowników Wydziałów Komunikacji poświęcone tematyce wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. W pierwszych dwóch spotkaniach wzięło udział 170 urzędników. Do Gdańska przyjechało 46 urzędników z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej o Gdańskie spotkanie z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych»

V POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

13/02/2017

8 lutego 2017 r. odbyło się piąte posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Finansów, Centralnego Ośrodka Informatyki, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Instytutu Transportu Drogowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, Związku Powiatów Polskich, Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj więcej o V POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

Spotkania z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych

10/02/2017

W dniach 7 lutego w Warszawie i 9 lutego w Opolu odbyły się pierwsze spotkania z cyklu pięciu konferencji dedykowanych dla pracowników Wydziałów Komunikacji poświęcone tematyce wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. W pierwszych dwóch spotkaniach wzięło udział 170 urzędników z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.  

Czytaj więcej o Spotkania z Wydziałami Komunikacji Starostw Powiatowych»

Warsztaty legislacyjne z interesariuszami.

09/02/2017

Od początku 2017 roku trwają warsztaty legislacyjne z wybranymi grupami Interesariuszy m.in. Starostwami, ZPP, SKP, ITS, UFG/ZU. Ich głównym celem jest usankcjonowanie etapowego wdrożenia systemu informatycznego CEPiK 2.0.

Czytaj więcej o Warsztaty legislacyjne z interesariuszami.»

IV POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

19/01/2017

18 stycznia 2017 r. odbyło się czwarte posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Finansów, Agencji Wywiadu, Centralnego Ośrodka Informatyki, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Instytutu Transportu Drogowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów i Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Czytaj więcej o IV POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

Nowy termin uruchomienia projektu CEPiK 2.0

19/12/2016

Prezydent RP w dniu 8 grudnia 2016 r. podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami, która przesuwa wejście w życie systemu CEPiK 2.0 z 1 stycznia 2017 r. na 4 czerwca 2018 r.

Czytaj więcej o Nowy termin uruchomienia projektu CEPiK 2.0»

III POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

08/12/2016

7 grudnia 2016 r. odbyło się trzecie posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Sprawiedliwości,  Ministerstwa Finansów, Agencji Wywiadu, Centralnego Ośrodka Informatyki, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Instytutu Transportu Drogowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów i Związku Powiatów Polskich.

Czytaj więcej o III POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

II POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0

10/11/2016

9 listopada 2016 r. odbyło się drugie posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w którym udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Sprawiedliwości,  Ministerstwa Finansów, Agencji Wywiadu i Centralnego Ośrodka Informatyki.

Czytaj więcej o II POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPIK 2.0»

I POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPiK 2.0

13/10/2016

12 października 2016 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego Program CEPiK 2.0, w skład którego wchodzą kluczowi interesariusze systemu CEPiK 2.0, główni użytkownicy systemu, główni wykonawcy i przedstawiciele wybranych ministerstw w tym: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przewodniczącym Komitetu Sterującego (KS) jest przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji. Rolą Komitetu jest przede wszystkim nadzór nad całością Programu, w tym zatwierdzanie kamieni milowych oraz podejmowanie decyzji o charakterze strategicznym.

Czytaj więcej o I POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROGRAM CEPiK 2.0»

Ustawa Prawo o ruchu drogowym

26/11/2014

Ustawa - Prawo o ruchu drogowym - tekst jednolity zgodnie z Obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 czerwca sierpnia 2017 r. (Dz.U. 2017 poz. 1260).

Czytaj więcej o Ustawa Prawo o ruchu drogowym»